Naše historie a počátky hraní.

 

Každá kapela má svou historii. Skupinu Banjaming band nevyjímaje. Pokud jste milovníci stylu, který označujeme jako punk a punk rock, rozhodně ji znáte. A pokud se vám její hudba líbí, je určitě dobré dozvědět se o ní něco více. Pokud máme být konkrétní, podíváme se společně na historii této kapely. Ta se začala psát již na základní škole jednotlivých hudebníků, kdy vznikaly první pokusy o to, vlastní hudební skupinu založit. Vše postupovalo dále, až do období střední školy jednotlivých hudebníků. Zde už byl jasně definovaný styl kapely, ale i směr, kterým se bude vyvíjet. V samotných počátcích v podstatě nebylo definitivně jasno o stylu a vývoji, zatímco nyní již můžeme říci, že o pár let později bylo stoprocentní, že kapela Banjaming band bude hrát punk a rock.

Několik přestávek ve hraní

I přes poměrně bohatou a dlouhou historii musíme říci, že kapela Banjaming band nehrála po celou dobu nepřetržitě. V rámci své kariéry měli muzikanti několik přestávek ve hraní, které byly dány nejenom studijními, ale i pracovními povinnostmi. Vždy se však jednalo o přestávky spíše kratší, v řádech maximálně několika měsíců a kratších jednotek let. Vždy se však kapela nakonec dokázala dát bez jakýchkoliv problémů opět dohromady a pokračovat ve svém původním složení a navázat na svůj repertoár. Díky tomu neustále vydávala nové CD, které si oblíbilo nejenom mnoho fanoušků punku, ale i řada nejenom tištěných, ale i internetových magazínů je označila za povedené počiny. To jasně ukazuje a ukazovalo, že kapela Banjaming band má svým posluchačům co nabídnout.

benjaming band

V nezměněné sestavě

Velmi zajímavým faktem celé kapely je rozhodně i to, že i přes dlouhou historii nedošlo k žádné změně v samotné skladbě kapely jako taková. Proto hraje skupina Banjaming band stále ve stejném, nezměněném složení. Od nejmladších let je však vidět v podstatě pozitivní posun, který je spojený primárně s tím, že jednotliví muzikanti hrají mnohem lépe, nehledě na to, že řada z nich dokázala ovládnout ni další, než jenom své základní hudební nástroje. A to logicky vede k tomu, že jejich hudba se stala mnohem zajímavější, mnohem melodičtější a vyhledávanější. Pro každého.