Kapela Banjamin band a její aktuální podoba

Kapela nesoucí název Banjamin band má za sebou skutečně bohatou historii a na punkové scéně není žádným nováčkem. Podívejme se proto i na její složení, které nám jasně přiblíží, kdo všechno je součástí kapely. Jak už to v punkových formacích bývá, základem kapely jsou jenom muži. Začneme-li bicí soupravou, tak za tou sedí Honza Fridrich. I přes několik pokusů, které byly spojeny s tím, hrát na elektrické bicí se následně vrátil k osvědčené klasice, které k punku zkrátka a jednoduše patří mnohem lépe. A na výsledné hudbě je to stále znát.

aktuální podoba

Kdo dále v kapele hraje?

Bubeníka jsme zmínili a je třeba představit také basového kytaristu skupiny. Tím je František Malý, který pochází z hudební rodiny a dá se říci, že muzikálně patří k hlavním tahounům kapely. Kromě basy ovládá také klasickou elektrickou kytaru, stejně jako zvládá bez problémů také hru na harmoniku. Tyto nástroje však jsou spíše zpestřením několika CD, nebo koncertů.

Na klasickou kytaru hraje Miloš Novák, který je hlavním kytaristou kapely. I on má hudbu v krvi a tak lze říci, že řada jeho sól, stejně jako zajímavých riffů rozhodně dokážou hudbu kapely Banjamin band posouvat o pořádný kus kupředu. Čtvrtým členem je Filip Drastich, který se ujal nejenom zpěvu, ale jedná se o člověka, který má na starost také druhou, spíše doplňkovou kytaru. Tu nemusíte slyšet při všech písních, jelikož mnohdy se věnuje jenom zpěvu. Když k tomu přidá své pověstné choreografie, publikum si na koncertech získá velmi rychle.

Kde kapelu Banjamin band vidět?

Koncertní šňůra rozhodně není nijak špatná, jelikož můžeme říci, že v podstatě není víkendu, kdy by kapela Banjamin band. Objíždí jak větší, tak i menší města, kde se zaměřuje především na klubovou scénu. Je také součástí různých festivalů, a to hlavně těch punkových, stejně jako festivalů multižánrových. Právě na nich je jedinečná možnost kapelu naživo slyšet a užít si tak nezapomenutelný zážitek z koncertu, který nadchne i vás.

Připomeňme, že v rámci svých koncertních turné kapela několikrát navštívila i zahraničí. Kromě Slovenska, to bylo třeba Polsko, stejně jako Německo, ale byla to také Velká Británie, nebo v minulých letech Chorvatsko a Itálie.