Diskografie kapely Banjamin band

Že má tato hudební kapela vskutku bohatou historii, to jsme již zmínili. Na co nesmíme také zapomínat, to je rozhodně počet vydaných alb, které má kapela Banjamin band. I jejich počet je poměrně zajímavý a musíme říci, že většina z nich je spojena s jejích velmi vyhledávaným a zajímavým punkrockovým a stále osobitým stylem. Začneme-li prvními alby, musíme říci, že se jednalo pouze o základní dema. Ty Nesly prosté označení Banjamin band s pořadovým číslem 1 – 3. Bylo jasně patrné, že v tuto chvíli se jednalo o ještě velmi syrový punk, ze kterého byla cítit nevyzrálost jednotlivých muzikantů. Přesto si daná alba dokázala získat mnoho fanoušků.

Několik řadových alb bylo samozřejmostí

Kromě demo nahrávek kapela vydala také běžná řadová alba. Ty již můžeme označit za velmi povedení počiny, které rozhodně nezklamou žádného milovníky punkrockové hudby. První album neslo název Pogo a obsahuje celkem 12 skladeb, které už nabídnou po hudební stránce skutečnou kvalitu. Ta prví album navazuje album druhé, s názvem Poslouchat nebudeme. Zde mohou milovníci kapely Banjamin band slyšet celkem 13 skladeb, které jsou zcela nové, ve kterém jsou připojeny ještě dvě živé verze starších písní, které najdeme na albu zcela novém.

Zhruba 2 roky po vydání předchozího alba přišla kapela s albem třetím. To bylo pojmenováno poměrně prostě, a nese název Pro punkáče. Už to jasně ukazuje, že si v něm Banjamin band jasně drží svůj konkrétní směr a to, jakou hudbu chce hrát. Punk si zde zachovává své tvrdší základy, ale díky několika hostům je obohacen o řadu melodických prvků. I proto je toto album označováno jako za jedno z nejpovedenější. Na čtvrté album se čekalo poměrně dlouho, což kapela zcela jistě věděla, jelikož jeho název zněl Po pauze. I to navazuje na celkovou hudební zajímavost třetího počinu.

diskografie

Poslední album je Best of CD

Jelikož nahraného a vydaného materiálu měla kapela Banjamin band více než dost, podepsalo se to na vydání Best of CD. To však nebylo pouze výběrem těch nejlepších písní, jelikož konkrétně se jednalo o živé CD, které zachycuje záznam pražského koncertu kapely, který se odehrál právě v hlavním městě.